8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 1:25

Ознака: извештај

Вирусот бил пренесен од лилјаците на луѓето, преку друго животно?

Протекоа најнови информации за извештајот на СЗО Долго очекуваниот извештај на СЗО и Кина за потеклото на коронавирусот е готов, пишуваат светските агенции и наведуваат...

Европскиот парламент го усвои извештајот за Македонија, но не и амандманот...

Со 558 гласа „за“, 70 „против“ и 59 воздржани Европскиот парламент ја усвои резолуцијата на известувачот за Македонија, Илхан Ќучук. Извештајот ги поздравува напорите на...

СЗО го одложи објавувањето на извештајот за потеклото на коронавирусот

Светската здравствена организација објави дека извештајот на нејзините експерти кои истражуваа за потеклото на коронавирусот во Кина, најверојатно ќе биде објавен следната недела. Портпаролот на...

СЗО: Целосниот извештај за потеклото на ковид-19 на крај на март

Светската здравствена организација се откажа од плановите за објавување на првите резултати од истрагата за потеклото на коронавирусот во Кина и најави целосен извештај...

Сојузништвото со САД го поштеди бин Салман од остра реакција на...

Администрацијата на Џо Бајден сѐ уште не презема никакви чекори против саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман, откако американските разузнавачки агенции го објавија декласифицираниот извештај...

Извештајот за Охридскиот регион ќе биде доставен до УНЕСКО

Владата го разгледа и усвои Извештајот за состојбата со заштитата на природното и културното наследство на Охридскиот регион и напредокот во спроведувањето на препораките...

ЕК го објави извештајот за Македонија

Еврокомесарот за проширување и добрососедство Оливер Вархеји денеска го презентира Извештајот за напредокот, Пакетот за проширување и Инвестицискиот план за Западен Балкан. Во извештајот, меѓудругото...

Разоткриен лажниот сјај на успехот на Трамп

Дали извештајот за даноците во „Њујорк тајмс“ ќе го потоне Доналд Трамп? Информациите за неплаќањето данок го разоткри Трамп како измамник, покрена сериозни прашања...

Усвоен Извештајот за финансиската стабилност

Советот на Народната банка одржа редовна седница на која го разгледа и го усвои Извештајот за финансиската стабилност во 2019 година. На седницата се...

ИВЗ пет години не доставила извештај за работењето до Централниот регистер

Исламската верска заедница пет години не доставила извештај и годишна сметка до Централниот регистар. Како што информираше Нури Бајрами од Државната комисија за спречување корупција,...