17.8 C
Skopje
22.10.2021 - 18:18

Ознака: извештај

Позитивно оценет Извештајот на ЕК за напредокот на Македонија и Албанија

За време на Европската конференција на претседатели на парламенти, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, и новоизбраната претседателка на Собранието на...

Македонскиот извештај за ЕУ

Македонија деновиве го доби својот најнов извештај од Европската комисија, кој е само еден од морето документи од Брисел што земјата ги има добиено...

Гир: Европската комисија очекува прва меѓувладина конференција до крајот на годинава

Извештајот доаѓа во контекст на неодамнешниот Самит на Европската Унија за Западен Балкан, каде се даде недвосмислена поддршка за европерспективата на регионот, кажа евроамбасадорот...

ОБСЕ/ОДИХР: Локалните избори поминаа мирно, со изолирани инциденти

Изборниот ден беше мирен, а изборите конкурентни, но водечките партии имаат системски предности. Апаратите за отпечаток од прст го успорија гласањето. Броењето на гласовите...

Заев не ги прифати оставките на Филипче и Хасани

Премиерот, Зоран Заев, попладнево одржа прес-конференција на платото пред Владата, откако претходно беше објавен извештајот од извршеното вештачење на траги од пожарот во модуларната...

Премиерот ќе се изјасни за оставките откако ќе го прочита извештајот

Премиерот Зоран Заев најави дека во текот на денот или најдоцна утре ќе даде свој коментар за објавениот извештај од вештачењето за пожарот во...

Прегреан кабел на дефибрилатор e причина за пожарот во тетовската болница

Според извештајот од извршеното вештачење Во Основното јавно обвинителство Тетово доставен е извештајот од извршено вештачење на траги од пожарот во модуларната ковид болница во...

Усвоен извештајот за ризиците во банкарскиот систем за вториот квартал од...

На седницата на Советот на Народната банка, одржана вчера, беше усвоен Извештајот за ризиците во банкарскиот систем за вториот квартал од 2021 година. Банкарскиот...

ЕП 2020 – усовршување на уметноста на бранење, пресинг, дриблингот се...

На ЕП 2020 беа соборени рекорди, почнувајќи со бројот на голови, но ЕП 2020 е првото на кое голман е крунисан за најдобар фудбалер...

Се очекува раст на економијата од 3,7 отсто

Извештај на кредитната агенција „Стандард и Пурс“ Кредитната агенција „Стандард и Пурс“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава со стабилен изглед, велејќи дека централната банка...