-4.2 C
Skopje
20.1.2022 - 0:11

Ознака: изведувачи

Земјотрес од вонвременска музика на култни групи и изведувачи

По финалето на 23-от „Таксират“ Уникатниот, долговечен и еден од најуспешните музички фестивали во Европа, а сепак наш, „Таксират“, по 23-ти пат се одржа завчеравечер...

Едно направи, десет растури

НЕСОВЕСНО ОДНЕСУВАЊЕ НА ГРАДЕЖНИТЕ РАБОТНИЦИ, НО И НА ИЗВЕДУВАЧИТЕ За одреден вид возила што вршат специфичен вид работи (како на пример потешки возила за изградба на...

Познати изведувачите на „Макфест“

На годинашниот „Макфест“, кој ќе се одржи во Штип, на 10, 11 и 12 октомври, ќе настапат: Биба Додева, Росана Сариќ-Тодоровска, Елена Петреска, Александар...

Над 350 изведувачи на изворни инструменти во Прилеп и во Долнени

Со семинарот за изучување изворни инструменти и песни, кој се одржува деновиве, започна годинашното 45-то издание на фестивалот на народни инструменти и песни „Пеце...