Ознака: Избор

До 10 февруари се доставуваат мостри за избор на најдобри вина...

И оваа година, во рамките на одбележувањето на празникот на лозарите и винарите Свети Трифун ќе се одржи натпревар во дегустација на вина и...

Кој од најлојалните приврзаници ќе го наследи Путин?

Трката за претседателската фотелја во Русија веќе е во полн ек. Според уставните измени што ги објави Путин на почетокот на месецов, едно е...

Изборот на Спајк Ли во Кан не е политичка одлука

Американскиот режисер Спајк Ли (62) ќе биде претседател на жирито на годинашниот Филмски фестивал во Кан, кој ќе се одржи од 12 до 23...

Мајмунчето на Горан Анастасовски меѓу најсмешните фотографии на деценијата

Избор на британскиот „Дејли мејл“ Фотографијата „Мајмунчето Лука со банана“, на нашиот колега Горан Анастасовски, се најде во изборот на британскиот весник „Дејли мејл“ на...

Одложена одлуката за избор на нов кошаркарски селектор

Иако од КФМ беше најавено дека до вчера требаше да биде познат новиот селектор на македонската сениорска репрезентација, тоа ќе се одложи за следните...

Евролигата номинира 50 во изборот на најдобри на деценијата

Кошаркарската Евролига номинира 50 кошаркари во изборот на најдобрите за минатите 10 години од натпреварувањето, во избор во кој ќе гласаат навивачите, тренерите, играчите...

Собранието ќе избира потпретседател

Пратениците на денешната 116. седница треба да изберат потпретседател на Собранието, по што ќе ја одржат 111. седница на чиј дневен ред е Извештајот...