Ознака: ИЗБОР ЗА СЕЗОНАТА

Де Брујне, Левандовски и Ноер во трка за наградата на УЕФА

Си­те по­бед­ни­ци УЕФА ќе ги објави на 1 октом­ври ФУДБАЛ - ИЗБОР ЗА СЕЗОНАТА 2019/2020 Најдобриот стрелец на Лигата на шампионите (ЛШ), Роберт Левандовски, голманот на...