Ознака: изборни нерегуларности

Лице во Струмичко нудело ваучери за гориво за глас за определена...

До 13 часот во основните јавни обвинителства и преку електронската адреса [email protected], пристигнати се неколку известувања за евентуални изборни нерегуларности. - Во Основното јавно обвинителство Струмица...

Гури и Алими осудени на три и пол години затвор за...

Ејуп Алими и Исмет Гури, обвинетите во предметот „Титаник 3“, денес добија по три и пол години затвор за изборни нерегуларности во Чаир на...

ДКСК: Да се пријавуваат случаи на кршење на забраните поврзани со...

Државната комисија за спречување на корупцијата следи дали се почитуваат забраните за постапување на државните органи во изборниот процес и текот на изборната кампања...

Формирана комисија за следење на изборни нерегуларности

Државното Јавно обвинителство формираше привремена Комисија за следење на евентуални нерегуларности при организирањето и спроведувањето на претстојните избори за претседател на државата и за...

Во Кривичен суд судење за изборните нерегуларности од локалните во 2013...

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство, што се наоѓа во доказна постапка, и се...

Фетаи ги изложи воведните зборови во „Титаник 2“, продолжение на 22...

Со давање на воведните зборови од специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи, денеска во Кривичниот суд во Скопје почна судската постапка во предметот „Титаник 2“,...