-2.2 C
Skopje
21.1.2022 - 9:13

Ознака: изборна кампања

СДСМ нема да организира митинзи

СДСМ нема да организира митинзи во текот на оваа кампања, секако почитувајќи ги препораките на здравствените власти, одговори портпаролот на партијата, Костадин Костадинов, на...

Што е добитна комбинација, а што тенок мраз во изборната кампања

Во веќе создадениот предизборен амбиент се поставува прашањето дали договорите со соседите воопшто ќе бидат тема во кампањата, односно доколку се употребат, дали ќе...

Почнува изборната кампања во Хрватска

Кампањата за претседателските избори во Хрватска официјално почнува денеска, откако Државната изборна комисија го објави списокот со кандидати напладне. Претседателските избори во Хрватска се закажани...

Маките на инстаграм-премиерот

Канадскиот премиер Џастин Трудо е идеален за Инстраграм каде што има повеќе од три милиони обожаватели. Тој претпочита да носи модерни чорапи, вежба јога...

Парламентот ќе ја контролира изборната кампања!

СРБИЈА Последната ваква контрола е спроведена на изборите во 2000 година, на кои по првиот круг на претседателските избори поминаа Слободан Милошевиќ и Војислав Коштуница По...

Измамници земале 750.000 денари од сопственик на фирма за наводно финансирање...

Кривични пријави против двајца скопјани, кои лажно се претставиле и во неколку наврати побарале и примиле пари од сопственик на приватна фирма, за наводно...

Десет милиони евра за изборна кампања – продуктивна или непродуктивна инвестиција

Речиси секогаш финансирањето на партиите, особено во изборна кампања, предизвикува внимание во јавноста. Сега, кога на овие избори првпат државата пред почетокот на изборниот...

Тројца кандидати, 6 прашања, 18 различни одговори

ЕКСКЛУЗИВНО ВО ДЕНЕШНИОТ БРОЈ: ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ НА ПРЕТЕНДЕНТИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА Во самиот финиш на изборната кампања, пред првиот круг гласање на 21 април,...

ДИК: Навреме поднесeни првите финансиски извештаи за изборната кампања

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски вели дека организаторите на изборните кампањи за претседателските и за предвремените локални избори во три општини навреме...

Силјановска-Давкова ја почнува кампањата од родниот Охрид

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова ја почнува кампањата за претседателските избори од нејзиниот роден град Охрид, како што соопшти преку нејзиниот фејсбук-профил. - Добро утро...