Ознака: изборна кампања

Заев од Прилеп: Граѓаните на 15 јули нема да дозволат обнова...

Три години СДСМ е посветен кон реализација на концептот - парите назад кон граѓаните. Три години обезбедуваме повеќе пари кон секој поединец во семејството....

Прекршочни за радиодифузерите кои ќе продолжат да емитуваат ППР со деца

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување од кампањата за Предвремените парламентарни избори 2020 година повторно констатираше дека...

ААВМУ: Телевизиите да престанат да ги емитуваат сите политички спотови во...

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (ААВМУ) на првиот ден од изборната кампања во медиумите, констатирала дека спротивно на законот, повеќе телевизии, емитувале...

Шекеринска кампањата ја почна од Офицерскиот дом во Битола

Стартот на изборната кампања носителката на листата во Петтата изборна единица, актуелната министерка за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, ја почна од Битола. Таа денеска...

Дурловски победата ќе им ја посвети на младите

Нагласувајќи дека неговата победа, која е сигурна и очекувана ќе им ја посвети на младите за чии соништа сите се бориме, носителот на листата...

Пендаровски очекува достоинствена кампања со високо ниво на политичка култура

За првпат од независноста на земјата имаме избори како земја-членка на НАТО и во очекување да ги почнеме претпристапните преговори со Европската Унија. Изборниот...

Партиите тргнуваат во изборна кампања

Започнува караванот на коалицијата „Можеме“, без масовни митинзи и посети на домови Започнува караванот на Коалицијата „Можеме“, без масовни митинзи и посети на домови. Грижејќи...

Промовирана програмата „Обнова на Македонија“ во Битола

На градскиот плоштад „Магнолија“ во Битола денеска беше промовирана програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова на Македонија“. На промоцијата говореа поранешниот министер за финансии...

Нашата цел е целосен ресет на нефункционалниот систем

  Граѓанско демократска унија го најави учеството на парламентарните избори Граѓанско демократската унија (ГДУ), денеска го најави своето учество на парламентарните избори, на еден ден пред...

Вработените во јавниот сектор можат анонимно да пријават притисоци за време...

Јавниот сектор не смее да работи во служба на некој друг, заробената држава е минато, рече министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски. Со...