Ознака: изборна кампања

Обвинителството го проверува предизборното рекламирање на партиите

Наредба за проверка на фирми што во предизборниот период наменски отвориле портали без импресум, адреса на седиште и без објавување на ценовник за рекламирање,...

Трамп најави победа во Мичиген

Американскиот претседател Доналд Трамп на митингот во Мичиген рече дека ќе победи во таа сојузна држава додека илјадници приврзаници му аплаудираа, а само неколкумина...

Мицкоски: Тие го селат капиталот, ама им порачувам дека ќе одговара...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, СДСМ, паѓа...

ГДУ: На 15 јули да испратиме порака во името на граѓанинот...

Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во  парламентот на пратеници кои нема да влезат...

Стево Наскоски: Не пропуштајте ја последната шанса да си ја вратиме...

Во рамките на предизборната кампања за претстојните Парламентарни избори во Кичево престојуваше караванот на Македонски концепт, предводен од носителот на листата во Изборна единица-5...

Заев од Прилеп: Граѓаните на 15 јули нема да дозволат обнова...

Три години СДСМ е посветен кон реализација на концептот - парите назад кон граѓаните. Три години обезбедуваме повеќе пари кон секој поединец во семејството....

Прекршочни за радиодифузерите кои ќе продолжат да емитуваат ППР со деца

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување од кампањата за Предвремените парламентарни избори 2020 година повторно констатираше дека...

ААВМУ: Телевизиите да престанат да ги емитуваат сите политички спотови во...

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (ААВМУ) на првиот ден од изборната кампања во медиумите, констатирала дека спротивно на законот, повеќе телевизии, емитувале...

Шекеринска кампањата ја почна од Офицерскиот дом во Битола

Стартот на изборната кампања носителката на листата во Петтата изборна единица, актуелната министерка за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, ја почна од Битола. Таа денеска...

Дурловски победата ќе им ја посвети на младите

Нагласувајќи дека неговата победа, која е сигурна и очекувана ќе им ја посвети на младите за чии соништа сите се бориме, носителот на листата...