Ознака: избори

ГДУ: Да ги вратиме младите во Македонија, потребна е поддршка и...

Со личен пример, повторно, сакаме да потсетиме дека Македонија може да ги врати младите дома, иако сметаме дека вистинскиот предизвик е потоа да ги...

Мицкоски: Ниту анкетите напишани на Бихаќка нема да им помогнат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата татковина. - Одлуката овој пат...

Заев од Гостивар: 11 години ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не водеа грижа...

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатска листа на пратеници во ИЕ4, Зоран Заев, вечерва се обрати на граѓанска трибина на СДСМ и коалицијата...

Лукаревска: Битката со ковид-19 не е само здравствен предизвик

Битката со ковид-19 не е само здравствен предизвик, обезбедуваме директна помош од најмалку 550 милиони евра со директни трансфери кон граѓаните и корпоративниот сектор,...

Заев: Со Законот за употреба на јазиците никој не загуби ништо

Со носењето на Законот за употреба на јазиците никој не загуби ништо, а со него се доби само повеќе единство и меѓусебно разбирање, изјави...

Спасовски во Липково: Социјална помош за плус 34.000 домаќинства

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители од Матејче, Ваксинце, Опае и во липковско ја потенцираше силната посветеност на...

Мицкоски: Гласот за СДСМ и Беса е глас за политичари од...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес заедно со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 3, Игор Јанушев ја посетија општина Лозово....

ДИК ќе прави симулација на изборниот ден

Државната изборна комисија утре ќе спроведе симулација на процесот на гласање под посебните протоколи поради пандемијата на коронавирус. Симулацијата ќе се одржи во 14 часот,...

Заболените од коронавирус и оние во самоизолација до утре можат да...

Утре истекува рокот за пријавување на лицата кои се позитивни на ковид-19 или се во домашна изолација, а кои сакаат да гласаат на претстојните...

Заев и Мицкоски во дуел, ама сложни дека треба да се...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на МТВ истакна дека се што е поврзано со случајот...