Ознака: избори

Николовски во Велес: Со младинските политики на СДСМ младите ќе останат...

Сум имал среќа да стигнам до позицијата генерален секретар на СДСМ иако ниту сум нечиј син, ниту ме поставил некој таму со некаква цел,...

Мисајловски: Потребна е обнова

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2, денеска го посети Куманово и населените места пред сè да ја претстави програмата...

ХДЗ го слави убедливиот изборен резултат

ХДЗ на Андреј Пленковиќ освои 66 мандати на изборите кои вчера беа одржани во Хрватска според околу 90 отсто од обработените гласачки ливчиња. Коалицијата Рестарт...

Поддршка од германскиот министер за Европа, Михаил Рот за коалицијата „Можеме“

Германскиот министер за Европа, Михаил Рот, преку видео обраќање упати силна поддршка до Никола Димитров, носител на листата на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ во...

На изборите во Хрватска гласале 107.000 гласачи помалку од 2016 година

До попладне, околу 107.000 помалку гласачи излегоа на гласање за хрватскиот парламент отколку во 2016 година, покажуваат податоците на Државната изборна комисија (ДИК). Еден милион...

Чулев во посета на полицијата во Кичево и Гостивар: Приоритет е...

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, во рамки на денешните работни обврски ги посети одделенијата за внатрешни работи во Кичево и Гостивар. Во рамки...

Мицкоски од Прилеп: Тоа што ќе го ветиме и го исполнуваме

Тешко се живее, младите брзаат да ја напуштат Македонија. Тоа е сликата која ја добиваме од граѓаните со кои се среќаваме. Колаицијата за Обнова...

Почнаа изборите во Хрватска, за место во парламентот се борат 2.700...

Во Хрватска, од 7 часот утрово беа отворени избирачките места за 10. парламентарни избори од независноста на земјата, на кои учествуваат 192 листи со...

Мицкоски: Ќе покажеме дека Македонија може да биде една од најдобрите...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при денешното свое обраќање пред граѓаните во Бутел се заблагодари за сè што граѓаните изминатите години правеа за Македонија и за...

Али Ахмети: На вистинските наследници на Гоце Делчев не им пречи...

Денес, претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, заедно со првиот албански кандидат за премиер, Насер Зибери, во рамките на кампањата за предвремените...