Ознака: изборите

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ поткупува граѓани на изборите

Власта ги компромитира корона-изборите кои што сама ги организира и на кои што учествува сама, без опозиција, обвини ВМРО-ДПМНЕ. - На изборен ден СДСМ одлучува...

Каква е улогата на американската пошта во изборите?

Отстранувањето над 670 високобрзински машини за сортирање писма во американската пошта ги подгрева сомнежите дали таа ќе може да се справи со можен зголемен...

Изборите не решија ништо: Македонија на распаќе

Изборите поминаа и ја оставија Македонија во уште подлабока криза. И Хичкок да ги режираше резултатите (46 + 15 = на мнозинство), немаше подобро...

Синергија меѓу пандемијата, изборите и медиумската писменост

Познато е дека голем број семејства и во нашата држава покрај следењето ТВ-програми, користат интернет со најнови технологии на компјутери, таблети и на паметни...

Споредбена анализа на изборите на Балканот

Заедничко за сите три земји е што одзивот на гласачите беше помал во споредба со претходните изборни циклуси, што може да се припише и...

Десничарскиот претседател Дуда со победа на изборите во Полска

Актуелниот кандидат на Полска, Анджеј Дуда, победи на претседателските избори, покажуваат резултатите од 99,97 отсто од избирачките места. Оваа победа, како што наведува агенцијата...

Изборите во САД може да ја одредат иднината на Асад

Пристапот на Вашингтон кон Сирија нема да се промени, без разлика кој ќе биде потстанар во Белата куќа, но различните пристапи кон Иран би...

Цената на изборите и на животот

За политиката се вели дека е умешност на можното. Тоа значи да се предвидат и изменаџираат сите можни ситуации во интерес на граѓаните и...

Лидерите и короната ќе решаваат за изборите

Во пресрет на денешната лидерска средба, на која една од клучните точки треба да биде одредувањето термин за одржување на изборите, „Нова Македонија“ анализира...

Изборите се одложуваат, прогласување вонредна или кризна состојба

Лидерите на политичките парти на вчерашната средба кај претседателот Стево Пендаровски се согласија дека парламентарните избори закажани за 12 април треба да бидат одложени....

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 1 (https://animefreak.ws/m/LbwR/ep-1) at AnimeFreak kiss x sis animefreak

Watch Naruto (Dub) Episode 119 at website https://gogoanime.be gogoanime mobile