Ознака: изборен поткуп

Oбвинителството во Делчево проверува наводи за изборен поткуп

Со поткуп од 1000 денари, кандидат за советник, барал лице со избирачко право во Македонска Каменица да гласа за определена политичка партија. Основното јавно обвинителство...

Уапсени четири лица во Скопје за давање изборен поткуп

Полицијата уапси четири лица кои ги гони за давање изборен поткуп. Станува збор за скопјани, кои како што тврди МВР, биле забележани како давале...