8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 22:20

Ознака: изборен молк

Почна изборниот молк

Од ноќеска на полноќ започна изборниот молк за локалните избори, кој ќе трае до 19 часот на 31 октомври (недела). Во текот на овие две...

Денеска изборен молк – гласаат затворениците, болните и лицата со ковид-19

На полноќ заврши изборната кампања и почна изборниот молк пред Локалните избори што ќе се одржат утре. Денеска гласаат болните, немоќните и лицата со ковид-19...

Сабота и недела се денови на изборен молк

Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известува дека од 16 октомври, заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк. За...

ЗНМ и СЕММ го осудуваат кршењето на изборниот молк

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) најостро ги осудуваат случаите на, како што велат, грубо...

Од полноќ почнува предизборниот молк

Предизборната кампања за парламентарните избори кои ќе се одржат в среда, ќе заврши вечерва на полноќ. Утре ќе гласаат лицата со ковид-19 и во самоизолација,...

Уште два дена кампања

Уште два дена ќе трае предизборната кампања за парламентарните избори, кои ќе се одржат в среда. Денеска и утре политичките партии ќе ја бараат довербата...

Изборен молк, денеска гласаат затворениците, болните и раселените

На полноќ заврши изборната кампања за вториот круг од претседателските избори и за предвремените избори за градоначалник во Охрид и Ново Село. Од денеска...

Изборен молк, гласаат затворениците, раселените и немоќните лица

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и...

Учи ме мајко, карај ме

Некој што многу сака да се повикува на стиховите од убавата македонска песна е еврокомесарот Јоханес Хан. Тој не само што постојано нѐ учи...