5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 16:46

Ознака: изборен материјал

ДИК го презеде избирачкиот материјал за вториот круг

Државната изборна комисија (ДИК) утринава од печатницата „Киро Дандаро” во Битола го презеде доверливиот избирачки материјал за вториот круг од локалните избори. Во печатницата АД...

Поштар во Германија не доставил изборен материјал

Германски поштар, задолжен за местата Боргведел и Штексвиг, не им обезбедил на граѓаните изборен материјал за парламентарните избори што ќе се одржат в недела. Криминалистичката...

Дерковски од Битола повика на масовно излегување на изборите

Денеска изутрина, во придружба на полицијата, од печатницата „Киро Дандаро“ во Битола, која ги печатеше гласачките ливчиња и другиот доверлив изборен материјал за предвремените...

Полицијата ќе го обезбедува изборниот материјал

Изборниот колегиум во Тирана го отфрли указот на албанскиот претседател Илир Мета за одложување на локалните избори и одлучи на 30 јуни во земјата...

ДИК го презеде доверливиот материјал за претседателските избори

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Деркоски и членови на ДИК утрово го следеа процесот на преземање и дистрибуција на гласачкиот материјал што го...

ДИК треба да го предаде изборниот материјал до општинските изборни комисии

Државната изборна комисија најдоцна денеска треба да го предаде изборниот материјал за претседателските избори и предвремените локални во три општини. Според роковникот на Комисијата,...