Ознака: избодена

Бремена жена избодена до смрт додека спиела

Бремената Карен Тарнер (31) до смрт била избодена од непознати лица додека заедно со синот и сопругот спиела во луксузно одморалиште во Јужна Африка,...

Убиената жена во Шутка го спасила сопругот, застанала пред него и...

Скопјанец до смрт избоде своја братучетка во населбата Шуто Оризари. Според информациите од МВР, скопјанецот со нож го нападнал сопругот на братучетка му, но...