-1.2 C
Skopje
27.10.2021 - 8:39

Ознака: избирачко место

Две лица загинаа на избирачко место во источна Турција

Темел Карамолаолу, водач на помала турска исламска политичка партија „Фелисити”, изјави денеска дека две лица биле убиени во источна Турција на избирачко место.  Тој на...

Експлозија на избирачко место во Пакистан, најмалку 28 убиени

Најмалку 28 луѓе загинаа во експлозија на бомба во близина на избирачко место во градот Квета во југозападениот дел од Пакистан. Меѓу загинатите има и...