Ознака: избирачки места

ДИК: Избирачките места да овозможат целосен пристап за лицата со попреченост

Државната изборна комисија, известува дека со цел овозможување на целосно остварување на правата на сите граѓани/ки кои сакаат да даваат поддршка за некоја независна...

Властите во Авганистан немаат контакт со дел од избирачките места

Авганистанската независна изборна комисија нема контакт со 910 од 4.942 гласачки места ширум земјата, во која денеска се одржуваат претседателските избори, пренесува „Ројтерс“. - Испративме...

ДИК поништи гласање на повеќе избирачки места поради вишок ливчиња

Државната изборна комисија го поништи гласањето на повеќе избирачки места затоа што во гласачките кутии имало повеќе гласачки ливчиња од бројот на гласачи во...