31.8 C
Skopje
27.7.2021 - 20:49

Ознака: избираат

САД го избираат својот 46-ти претседател

Американските гласачи на 3 ноември 2020 година ќе излезат на гласачките места за да одлучат кој ќе стане следниот претседател на САД. Како шеф на...

Пратениците во Британија избираат нов претседател на Парламентот

Пратениците од британскиот парламент денеска избираат нов претседател на Парламентот. Во првиот круг од гласањето беа елиминирани двајца кандидати, пренесува „АП“. Линдзи Хојл, кој моментално...

ЕХФ и навивачите ќе го избираат најдобриот тим

По осум натпреварувачки месеци и 196 одиграни меча, Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави имињата на играчите и тренерите што со својата игра и...