3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 22:20

Ознака: ид

Исповед на акушерка на Исламска држава: За секое породување се надевав...

Со помошта на Самира ал-Наср (66) беа родени илјадници бебиња во текот на претходните четири децении во сирискиот град Рака, но таа вели дека...

Седумнаесет цивили загинаа при гранатирање близу Дамаск

Седумнаесет цивили, од кои седум деца, се убиени денеска при бомбардирањето изведено од сириските провладини сили насочено против палестинскиот бегалски камп Јармук, јужно од...

Стефановиќ: Во редовите на ИД се борат околу 800 терористи од...

Околу 800 терористи од Западен Балкан досега се приклучиле на т.н. „Исламска држава“ на Блискиот исток, изјави денеска српскиот министер за внатрешни работи Небојша...

Исламска држава добива ирачка правда на десетминутните судења

Турчинката Амина Хасан (42) имаше две минути за да се одбрани против обвинувањата за поддржување на Исламската држава (ИД), на рочиштето во Ирак, на...

Американчето што му се закануваше на Трамп откри приказна за заробеништво...

Момчето, кое на течен англиски, му се закануваше на американскиот претседател Доналд Трамп, држејќи огнено оружје, во пропагандното видео на Исламска држава (ИД) во...

Филипините под закана да станат следниот калифат на Исламска држава

Откако Исламска држава (ИД) ја загуби контролата над Рака, кој го сметаше за главен град на калифатот во источна Сирија, постојат сознанија на воени...