Ознака: Идризово

Дескоска: Во Идризово подобрени услови за затворениците

Градењето нови сместувачки капацитети во КПД „Идризово“ е една од мерките што Владата и Министерството за правда ги презема за подобрување на условите за...

Убиецот на Мартин Нешкоски пуштен од затвор на лекување

Осудениот за убиството на Мартин Нешкоски, Игор Спасов, привремено е пуштен од затворот „Идризово“ поради здравствени проблеми. Тој првично добил прекин на издржувањето на затворската...

Напад со нож во затворот „Идризово“

Во Казнено поправната установа „Идризово“, ноќеска после полноќ, Е.А. (40) од Скопје, физички го нападнал  С.К. (34) од Кочани, при што му нанел тешка...

На Клинички почина затвореник од Идризово

Во Клиничкиот центар синоќа во 08.00 часот при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал затвореникот А.К. (37) од Скопје. Осуденикот издржувал казна затвор во...

Тешко повреден затвореник во тепачка во Идризово

Еден затвореник е тешко повреден во тепачка што се случила вчера во затворениот дел на Казнено поправната установа - Идризово. Полицијата соопшти дека вчера во...

Фатен затвореникот што избега од „Идризово“

Триесет и осумгодишниот Б.М. од Куманово, со престој во Градско, синоќа во Велес бил лишен од слобода. МВР информира дека по него од 9 јануари била...