27.8 C
Skopje
17.9.2021 - 16:03

Ознака: Идризово

Катица Јанева спроведена во „Идризово“

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, е спроведена во затворот „Идризово“ на отслужување на седумгодишната затворска казна за случајот „Рекет“. Гевгелискиот суд денеска издал налог...

Затвореник со остар предмет повредил полициски службеник во затворот Идризово

Еден полициски службеник бил повреден со остар предмет од затвореник во затворот Идризово додека ги извршувал службените задачи, информира МВР. Како што дообјаснуваат од МВР,...

Затвореник во „Идризово“ пријавил дека бил силуван од цимерот

Во попладневните часови на 9 мај, 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27 април годинава, околу полноќ, во ќелија на затворот „Идризово“, била...

Пресметка меѓу затвореници во „Идризово“, едно лице пренесено во болница

Во попладневните часови на 29 април, во скопската полиција бил пријавен инцидент во полуотвореното одделение во затврот „Идризово“. Според пријавата, по претходна расправија, затвореникот Р.Е....

Затвореник од Идризово телефонски измамил седум лица претставувајќи се како директор

Претставувајќи се како директор на различни фирми, затвореник од затворот „Идризово“ измамил седум лица и ги оштетил за 315 илјади денари. Според информациите од полицијата,...

Игор Спасов спроведен во затворот „Идризово“

За помалку од месец откако е уапсен, Бугарија го екстрадира специјалецот Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешкоски. Откако пред 25 дена тој беше...

Пожар во кујната во затворот „Идризово“

Вработен во Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ вчера пријавил дека настанал пожар во затворската кујна. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје,...

Пронајдена затвореничка што избегала од Идризово

Утрово во Прилеп полициски службеници ја приведоа Ј.Ш.(30) од Прилеп, за која била распишана потерница од затворот „Идрозово“ во Скопје. - Таа била во бегство...

Затворите „Скопје“ и „Идризово“ добија нови директори

На денешната седница, Владата, по предлог на Комисија за именување, ги прифати следните кадровски решенија: Драги Чавдаров е избран за независен и неизвршен член...

Затвореник нападнал вработен во затворот во Идризово

Затвореник синоќа нападнал вработен во Казнено-поправната установа „Идризово“, за време на смотра на затворениците, соопшти МВР. - На 10.12.2020 во 20:53 часот во СВР Скопје...