Ознака: идол

Д Викенд го пишува сценариото за новата серија „Идол“

Пејачот Д Викенд пишува сценарио за Ејч-би-о за нова серија, во која ќе се појави и како актер. Моментно насловена „Идол“, серијата следи поп-пејачка...

Горан Пандев легенда, идол, инспиратор…

ФУДБАЛ Возбуден сум, благодарност до целата македонска јавност. Дваесет години го носев овој свет дрес, тоа беше посебна чест за мене, гордост. Среќен сум што...