-6.2 C
Skopje
25.1.2022 - 11:20

Ознака: игра

Откриено е кој ќе ја игра Одри Хепберн

Се чини дека биографските филмови се една од најплодните области и инспирација за многу сценаристи и режисери во последно време. Покрај најавените филмови за...

Наместо Окленд сити, Пирае од Тахити ќе игра на клупското Светско...

ФУДБАЛ Светската фудбалска федерација (ФИФА) објави дека АС Пирае од Тахити ќе учествува на претстојното клупско Светско првенство (СП) во ОАЕ, по повлекувањето на Окленд...

Кристофер Хил ги отвори картите за дипломатската игра на Балканот

Кандидатот за американски амбасадор во Србија, Кристофер Хил, деновиве сведочеше пред Одборот за надворешни работи на Сенатот во Вашингтон, непосредно пред конечниот избор за...

Четири сценарија во игра

Во исчекување на исходот од иницијативата за гласање недоверба на Владата на седницата на Собранието, која е закажана за утре (четврток), во 11 часот,...

Игра со оган на Косово

Нови тензии во северното соседство По вчерашните тензии во северниот дел на Косово, меѓу српските граѓани и претставниците на косовската полиција, претседателот на Србија, Александар...

Веселата глина на „Џампинг клеј“ за учење низ игра

КРЕАТИВНО КАТЧЕ Учењето на децата низ игра е најкорисно и најзабавно со креативен процес. Многубројни светски истражувања покажуваат дека токму работата со глина или со...

Падот на Авганистан и изгубената невиност на Старата Дама во локалните...

Додека САД се во центарот на вниманието по падот на Авганистан и додека некои проценуваат дека империјата е готова, а други, пак, тврдат дека...

Во мозокот на мајмун биле вградени чипови за да може да...

Објавено беше видео на кое се гледа мајмун со вградени импланти во мозокот, благодарение на кои тој игра едноставна видеоигра. Станува збор за почетен...

Атлетико игра и за да стане шести член на ексклузивниот клуб

Досега сите четири клупски трофеи на УЕФА ги освоија Јувентус, Ајакс, Челси, Баерн и Манчестер јунајтед, а од тимовите што играат сезонава за титулата...

Игра на прозорец

Откако студенилото на короната ќе замине, ќе останат сите човечки студенила што постоеја и пред короната, кои својот исцелител ќе мора да го побараат...