32.6 C
Skopje
23.8.2019 - 17:53

Ознака: игра на престоли

Завршува сагата „Игра на престолите“, снимени последните епизоди

Снимањето на последната, осма сезона од ТВ серијата „Игра на престолите“, заврши, и ќе има шест епизоди, соопштија ѕвездите на друштвените мрежи. Продукцијата траеше повеќе...