15.8 C
Skopje
18.10.2021 - 12:46

Ознака: играч

Дали Грција станува регионален играч на Бајден!

Пред две години беше прогласена „нова ера“ во односите со Грција, која САД ја гледаат како столб на стабилноста во нестабилниот регион, а во...

Русија стана клучен играч на Блискиот Исток

Москва ја зграпчи можноста да го врати влијанието на Блискиот Исток и тоа да го искористи како адут за остварување на своите политики во...

Минамино ќе биде идеален играч за Клоп и за Ливерпул!

За трансферот на Минамино, кој може да игра класичен плејмејкер, на крилните позиции или како централен напаѓач, Ливерпул ќе му плати на Салцбург 8,5...

Леброн Џејмс е најплатен играч во НБА шеста година по ред

Со заработка од 92,4 милиони долари, кои вклучуваат плата и спонзорства, Џејмс има рекордна годишна заработка на активен кошаркар, пишува „Форбс“ Платите во НБА-лигата во...

Ван Дајк прв центархалф, играч на сезоната на УЕФА

Холанѓанецот Вирџил ван Дајк (28), центархалфот на европскиот шампион Ливерпул, го доби признанието на Европската фудбалска унија (УЕФА) за најдобар играч на сезоната 2018/2019....

За 25 години фудбалот се смени до непрепознавање

Во првата половина од 1990-тите години се случија големи промени во фудбалот и она што го гледаме денес можеби е истата игра, но и...

Нејмар повеќе не е најскапиот играч во светот

Добро познато е дека Бразилецот Нејмар стана најскапиот играч во светот со трансфер од 222 милиони евра од Барселона во Париз Сен Жермен. Но цената...

Признанието за играч на сезоната во Ла лига ќе се вика...

Ла лига од крајот од сезоната 2015/2016 не прогласува играч на сезоната со желба да го реформира признанието Во шпанската Ла лига размислуваат признанието за најдобар...