0.8 C
Skopje
26.10.2021 - 4:34

Ознака: играчи

Интер мора да продаде играчи за 40 милиони евра

Интер е должен да генерира 40 милиони евра од продажба на фудбалери до 30 јуни 2019 година, за да ги исполни условите на финансискиот...

Англиските клубови потрошиле 217 милиони фунти за плати на повредени играчи

Клубовите од Премиер лигата минатата сезона потрошиле 217 милиони фунти за плати на повредени играчи. Манчестер јунајтед вкупно платил најмногу, односно 23 милиони фунти за...

Најдобрите засега го оправдуваат епитетот

Стрелци, асистенти или клучни играчи на СП засега се вообичаените ѕвезди, како Кејн, Роналдо, Лукаку, Азар, Модриќ, Крос, Черишев, Коста, Суарез, Нејмар, Фалкао, Родригес, Мане,...

Следува „најстарото“ СП досега?

Просечната возраст на фудбалерите на СП 2018 ќе биде 27 години и 11 месеци. Во фудбалот годините не играат голема улога, за што пример...