16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 14:31

Ознака: играчи

Гвардиола: Уште имам енергија и желба да бидам менаџер и да...

Во моментот кога овој оган или желба ќе ги снема и јас нема да можам да дадам повеќе и нема да можам да им...

Фудбалот во Кина – увид во иднината за другите лиги во...

Кинеските тимови тренираат за новата кампања, но многубројни странски играчи и тренери уште се во своите земји и прашање е кога би можеле да...

НБА со по милион долари ќе ги мотивира играчите за новите...

Комесарот на НБА-лигата, Адам Силвер, ги објави плановите за промена на системот на натпреварување во НБА, а една од најважните новини би бил своевидниот...

Прекинат фудбалски натпревар во Скопје поради тепачка меѓу играчите

Делегат на фудбалскиот натпревар меѓу скопските екипи ФК „Кул здравје“ и ФК „Илинден“ кој се играл на игралиштето кај „Цементара“ вчера попладне, во полиција...

ИХФ го проширува списокот на играчи на селекциите од 16 на...

Светските ракометни ѕвезди, Никола Карабатиќ, Михаел Хансен, Кристина Неагу и Винсент Жерар пред извесно време со видеопорака поведоа кампања, со која од Европската ракометна...

Брестовац: Пелистер има неколку врвни играчи

Со денешниот меч (18 ч.) во салата Автокоманда во Скопје, помеѓу ракометарите на Металург и Пелистер, ќе започне плејоф-завршницата, односно 27-та трка за титулата...

Кога фудбалерите ќе се скараат со своите менаџери

Голманот на Челси, Кепа Аранзабалага остана без еднонеделната плата од скоро 200 илјади фунти поради тоа што одби да се замени за време на...

ФИФА истражува дали Челси правел недозволени зделки со млади играчи

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го истражува работењето на премиерлигашот Челси на трансфер-пазарот и можните прекршувања на правилата во однос на повеќе од 100 странски...

Стоилов: На победа против Мешков

Сме играле многупати со Мешков. Сега тие имаат нов тренер, а покажаа дека поседуваат и квалитет, ние, пак, треба да покажеме дека сме фаворити...

ФИФА ќе ги ограничи позајмувањата и ќе ја зголеми солидарната исплата?

Светската фудбалска федерација (ФИФА) планира да го ограничи бројот на играчи што клубовите ќе можат да ги позајмуваат секоја сезона (најмногу на шест) за...