3.7 C
Skopje
11.12.2019 - 21:48

Ознака: игран филм „Врба“

Светска премиера на филмот „Врба“ од Манчевски во Рим

Со гала-премиера и со прошетка по црвениот килим, синоќа, во рамките на 14. издание на Филмскиот фестивал во Рим, премиерно беше прикажан најновиот игран...