13.8 C
Skopje
18.10.2021 - 22:11

Ознака: играат

Словенците си играат со коронавирусот

Тоа е директна и логична последица на успехот на теориите на заговор, кои ја релативизираа опасноста од вирусот, го споредуваа со обичен грип, дури...

Повеќе ракометари не се согласуваат со датумите за фајналфорот

Ваква завршница нема да има никаква смисла. Играчите со месеци се борат за да обезбедат што подобар пласман и место во завршницата и сега...

Седум дена спортските мечеви да се играат без публика

Владата им препорача на организаторите на спортските настани сите спортски натпревари до 6 март да се играат без публика како една од основните мерки...

Сенатори спијат и си играат на судењето за импичмент на Трамп

Американските сенатори се обвинети дека спијат, решаваат крстозбори, играат игри, вртат спинери и дека на други начини ги прекршуваат правила за време на судењето...

Венјун и Горјачкина ќе играат тајбрејк за светската титула

Актуелната светска шампионка во шах, Кинезинката Ју Венјун (2.584 рејтинг-поени, рангирана на второто место во светот) и руската предизвикувачка Александра Горјачкина (2.578, рангирана на...

Англичаните ќе играат со „наследни броеви“ на натпреварот со Црна Гора

Како дел од прославата на 1.000-от меч на Англија, сите што ја претставувале таа селекција во изминатите 147 години ќе имаат свој наследен број...

За пласман на ЛОИ ќе играат и неколку балкански кошаркарски репрезентации

Светската кошаркарска федерација (ФИБА) ги одреди 24-те репрезентации што ќе играат во квалификациите за пласман на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2020 година. Претходно...

Работнички и МЗТ Скопје деветти пат ќе играат меѓусебе за титулата

Кошаркарите на Работнички и на МЗТ Скопје годинава деветти пат меѓусебе ќе играат во финалето на плејофот на првенството на Македонија. Тоа е епилог...

Зошто денешните деца играат опасни игри?

Во некои други времиња се играше криенка, народна топка, плочка, џамија, се вртеше хулахоп, се прескокнуваше ластик, а децата единствено можеа да си ги...