Ознака: Игор Талевски

Пет дена во Скопје ќе одекнува ехото од планините

Игор Талевски, организатор на Фестивалот на планински филм Фестивалот на планински филм „Ехо“, кој годинава се одржува по 10-ти пат (28 октомври до 1 ноември),...

Планинскиот филм влезе на мапата на македонската култура

Игор Талевски, директор на „Ехо“ Филм со над 2.100 минути ќе биде прикажан во три киносали, одлични гости презентери, конкурси за најдобра планинска фотографија и...

Тринаесет дена на велосипед без негативни мисли во главата

„Норт Kејп 4.000“ е маратонска велосипедска трка што поминува низ 11 држави, а Талевски ја извози за 12 дена 17 часа и 30 минути Македонскиот...

Watch My Hero Academia 4 Episode 15 at website https://animeflix.nl animeflix another

Watch Peach Boy Riverside Episode Preview (https://animefreak.ws/m/Rl9j/ep-1) at website https://animefreak.ws. See more animefreak bleach