Ознака: Игор Ангеловски

Радувај се Македонијо и слави ги овие херои

Радувај се Македонијо и слави ги овие херои, кажа селекторот Игор Ангеловски по победата над Германија од 2-1, давајќи им ја на неговите фудбалери...

Прво квалификации за СП, потоа ќе размислуваме за ривалите на ЕП

Нема слободни термини за некакви подолги подготовки пред ЕП. Она што ќе следува се собирот и подготовките за квалификациските мечеви за СП кон крајот...

Целта е пласман во втората фаза на ЕП

За ЕП фокусот е насочен кон првиот ривал, Австрија, потоа ќе дојдат на ред и другите ривали. Пред тоа, во март, ни претстојат првите...

Година на фудбалот

Македонската репрезентација со пласманот на ЕП 2020 го забележа најголемиот успех во фудбалската историја, по што тој спорт по години чекање се пласира на...

„Целта е остварена, најавував дека треба да се стремиме кон повеќе“

Најавував дека не смееме да се задоволуваме само со играње во квалификации. Сега треба да гледаме напред, да одиграме најдобро што можеме и да...

Солзите на Ангеловски покажаа колку значи триумфот во Тбилиси

Игор Ангеловски во солзи го дочека пласманот на Македонија на Европското првенство, што покажува колку му значеше успехот кој е плод на неговата петгодишна...

Ангеловски: Ако некој е заслужен што играме финале, тоа е Горан...

Македонската фудбалска репрезентација е во Тбилиси, Грузија каде фудбалерите денеска го имаат последниот тренинг пред утрешниот историски меч кој може да не одведе на...

Ангеловски: Стигнавме до финалето, нема тука да застанеме

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска ги започнува подготовките за натпреварот против Грузија (12 ноември, Тбилиси), за пласман на Европското првенство. Репрезентативците се собраа во...

Ангеловски го објави спискот за Грузија

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери, на чии услуги ќе смета на трите натпревари кои националниот тим...

Ангеловски го објави списокот за дуелите со Ерменија и Грузија

Селекторот на македонската фудбалска епрезентација, Игор Ангеловски, го објави списокот на фудбалери за претстојните два натпревари против Ерменија (5 септември) и Грузија (8 септември)...