Ознака: Игор Ангеловски

Ангеловски: Верувам дека Македонија може да се пласира во Лига Б

Ерменија, Грузија и Естонија се неатрактивни но силни противници во следниот циклус натпревари во ЛН, вели селекторот на Македонија, Игор Ангеловски, кој за плејоф-дуелот...

Подготовките за баражот за ЕП почнуваат во Анталија

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски, почнувајќи од Анталија ќе ги следи настапите и формата на стандардните, но и на потенцијални репрезентативци до...

Ангеловски: Помалку е важно каде ќе се игра финалето

Грузија или Белорусија ќе биде домаќин на финалниот дуел од лигата Д на Лигата на нациите, за пласман на Европското првенство во 2020 година,...

Со еден циклус три рекорда на македонската репрезентација

Покрај третото место во групата, на кое Македонија досега никогаш не била на крајот од едни квалификации, црвено-жолтите поставија нови граници и за освоени...

Македонија загуби од Австрија во претпоследниот меч од европските квалификации

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пораз од 2-1 на гостувањето во Виена, кај селекцијата на Австрија во претпоследниот меч од квалификациите за ЕУРО 2020. Иако селекторот...

Барди: Годинава беше добра за нас, направивме одлични работи

Македонските репрезентативци денеска треба да заминат за Виена каде што утревечер ќе се сретнат со Австрија во претпоследниот квалификациски меч за пласман на ЕП...

Ангеловски: Не е сеедно на кое место ќе бидеме во групата

Македонија в сабота против Австрија ќе игра ослабена, последен на листата повредени се најде Алиоски, во тимот ќе го нема и Адеми, можеби и...

Македонија со преполовен состав против Австрија

Даниел Аврамовски е нов на списокот, се враќа Никола Ѓорѓев, а поради жолти картони нема да настапат Висар Муслиу, Бобан Николов и Илија Несторовски Селекторот...

Ангеловски: Списокот в петок, многу „пожолтени“ и повредени

На Македонија во квалификациите за ЕП 2020 ѝ преостануваат уште две средби, со Австрија на гости (16 ноември) и со Израел дома (19-ти) На фудбалската...

Ангеловски: Најголема придобивка е кревањето на квалитетот на играта на повисоко...

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да...