36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 18:54

Ознака: Ивица Тодориќ

Ивица Тодориќ планира да се кандидира за претседател на Хрватска

Поранешниот директор на хрватската компанија „Агрокор“, Ивица Тодориќ, кој е осомничен за присвојување на 100 милиони долари, планира да се кандидира за претседател на...

Тодориќ испорачан во Хрватска и сместен во истражен затвор

Поранешниот сопственик на „Агрокор“ Ивица Тодориќ, против кого е покрената истрага поради „стекнување материјална корист“, синоќа беше екстрадиран во Хрватска, една година откако беше...

Тодориќ ќе биде испорачан на Хрватска, одлучи Суд во Лондон

Основачот и поранешен сопственик на Агрокор Ивица Тодориќ во следните десетина дена ќе биде испорачан на Хрватска, одлучи судија од Високиот суд во Лондон. Судијата...

Тодориќ ќе ѝ биде испорачан на Хрватска

Судијата на Британскиот суд во Лондон вчера објави дека нема пречки за испорачувањето на основачот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ, на Хрватска за да му...

Британски суд одобри екстрадиција на основачот на Агрокор во Хрватска

Британски суд денеска одобри ектрадиција на основачот на Агрокор Ивица Тодориќ во Хрватска, за да биде суден за злоупотреби од над 110 милиони евра....