Ознака: Иван Тричковски

Нов гол на Тричковски за реми на АЕК со Гент

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Иван Тричковски повторно е спасител на неговиот тим АЕК Ларнака. Нашиот фудбалер со гол со глава во 88 минута донесе реми...

Тричковски со 4 гола го уништи Левски

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски кој е член на кипарски АЕК Ларнака сам, среде Софија со 4 гола го потопи бугарски Левски во реванш...

„Златната топка“ на Кипар за Тричковски

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски ја доби престижната награда „златна топка“ на Кипар, како најдобар фудбалер сезонава, избран од тренерите во најсилното кипарско првенство. И...

Тричковски даде гол, но АЕК Ларнака загуби од Баер

Иван Тричковски во капитенска улога го постигна водечкиот гол за АЕК Ларнака во 25-та минута (во составот беше и Даниел Мојсов), но тоа не...

Хет-трик на Тричковски против Штурм

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски, постигна хет-трик за АЕК Ларнака во реванш-мечот од 3-то квалификациско коло за Лига Европа (ЛЕ) против австриски Штурм и...