11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 22:41

Ознака: Иванов

Сочувство од Иванов по повод смртта на Горан Стефановски

Претседателот Ѓорге Иванов изрази сочувство по повод смртта на Горан Стефановски, потенцирајќи дека вечно ќе сме благодарни за творештвото кое ни го остави, за...

Иванов: На Балканот му е неопходна политичка, безбедносна и економска поврзаност

Претседателот Ѓорге Иванов од Самитот „Босфор“ во Истанбул порача дека е неопходна политичка, безбедносна, економска, транспортна и дигитална поврзаност меѓу државите за да може...

Иванов на Самитот Босфор во Истанбул

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Република Турција, по повод учеството на 9. Самит Босфор,...

Иванов: Македонија и Јордан ја почитуваат различноста

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Аман беше примен со највисоки државни и воени почести од Кралот на Хашемитското Кралство Јордан, ...

Иванов во посета на Кралството Јордан

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова од денеска престојува во официјална посета на Хашемитското Кралство Јордан. Во Кралската палата Ал...

Претседателот Иванов ги прими акредитивите од новоименуваниот амбасадор на Јордан

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Хашемитското Кралство Јордан за Република Македонија, со седиште во Анкара, Исмаил Иса...

ОЈО почна предистражна постапка за претседателот Иванов

Основното јавно обвинителство Скопје почна предистажна постапка во врска со непотпишувањето на Законот за јазиците и Договорот од Преспа од страна на претседателот на...

Иванов со честитка до Бошњаците

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Македонија. -...

Обраќање на Иванов на Генералното собрание на ОН

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе се обрати на 73. Генерално собрание на Обединетите нации(ОН) кое годинава се одржува на тема „Да ги направиме Обединетите...

Жерновски до Иванов – размислете со каков говор ќе настапите во...

Делегација составена од претседателот Георге Иванов и заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, деновиве учествуваат во 73-та сесија на Генералното собрание на ОН...