16.8 C
Skopje
25.9.2021 - 22:44

Ознака: Иванов

Можна е иницијатива пред Уставен за непочитување на Уставот од страна...

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција изјави дека е можно покренување иницијатива пред Уставниот суд за непочитување на Уставот од страна на претседателот на...

Иванов: Избрзана одлуката за протерување на рускиот дипломат

Република Македонија како земја кандидат за членство во Европската унија, ја следи политиката на ЕУ и нивните одлуки донесени по пат на консензус и...