28.2 C
Skopje
25.6.2019 - 14:20

Ознака: Ибрахимовиќ

Ибрахимовиќ: Не го напуштам ЛА Галакси

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ не планира да ја напушти МЛС лигата и да се врати во Европа. – Имам договор со Лос Анџелес Галакси. Во...

Ибрахимовиќ и Руни кандидати за најдобар фудбалер во МЛС

Поранешните фудбалери на Манчестер Јунајтед Златан Ибрахимовиќ и Вејн Руни се меѓу кандидатите за наградата најдобар фудбалер во 2018 година во МЛС лигата. Швеѓанецот, кој...

Бекам до Ибрахимовиќ: 500 голови – тоа значи дека си многу...

Ѕвездата на американската МЛС лига Златан Ибрахимовиќ викендов го постигна 500-от гол во кариерата, а за успехот на адреса на шведскиот фудбалер се уште...

Ибрахимовиќ одби да игра за Галакси и отиде на концерт на...

Лос Анџелес Галакси минатиот викенд доживеа тежок пораз против Сиетл Саундерс (0:5), но посилно од поразот одекна веста дека на средбата не зема учество...

Модна куќа загуби 21,7 милиони евра поради моден бренд на Златан...

Норвешката компанија „Варнер Груп“ објави дека ја прекинува соработката со фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, кој работеше на модната линија „А-З“. Според „Nettavisen“, веќе две години брендот...

Прв „хет-трик“ на Ибрахимовиќ во МЛС (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ го забележа првиот „хет-трик“ за Лос Анџелес Галакси во победата над Орландо Сити со 4:3 во американската МЛС лига. Ибра со три...

Ибрахимовиќ ги кажа своите фаворити за победник на Мундијалот

Поранешниот напаѓач на Шведска, Златан Ибрахимовиќ го сподели своето мислење за фаворитите на Светското првенство кое в четрвток почнува во Русија. - Според мене Бразил,...

Ибрахимовиќ ја најави преселбата во Лос Анџелес на невообичаен начин

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ го напушта Манчестер јунајтед, а веќе се договорил со Лос Анџелес Галакси во американската МЛС-лига. Тој ја објави веста на...