Ознака: Зeмјотрес

Земјотрес во Босна и Херцеговина

Земјотрес со интензитет од 4,1 степени според Рихтеровата скала синоќа го погоди реонот на босанскиот град Зеница, што предизвика вознемиреност кај населението. Како што соопшти...