11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 10:00

Ознака: Зорица Апостолска

Апостолска се потпиша во книгата на жалоста во Амбасадата на Украина...

Министерката без ресор, задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, денеска се потпиша во книгата на жалоста, што беше отворена во Амбасадата на Украина во...

Потпишан договор со чешката „Локо Транс“

Владата и компанијата „Локо Транс“ од Чешка го потпишаа договорот за државна помош за инвестицијата во вредност од 15-20 милиони евра, во која се...

Владата ги претстави поволностите за инвестирање во земјава пред јапонските бизнисмени

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, и министерката задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска, денес остварија средба со јапонска бизнис делегација предводена од...

Шведскиот амбасадор: Позитивната препорака на ЕК ќе придонесе во трговските односи...

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, денеска оствари работна средба со амбасадорот на Шведска во земјата, Матс Стефансон. На средбата министерката Апостолска...