18 C
Skopje
23.9.2018 - 7:20

Ознака: Зоран Стојчевски

Велјаноски ги изненади светските прваци во групата двопотези

Во конкуренција на 19 држави, по првиот (од двата) натпреварувачки ден на СП во решавање шаховски проблеми во Охрид, води Полска, пред Русија и...