Ознака: зоран ставрески

Ставрески се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ, ќе го следи...

Поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески по подолго време се врати во работните тела на ВМРО-ДПМНЕ, откако од опозициската партија синоќа соопштија дека формирале...

Поранешниот министер Ставрески дал исказ во Финансиска полиција

Зоран Ставрески, бил повикан на информативен разговор во Финансиска полиција минатата недела, потврди директорот на Финансиска полиција, Арафат Муареми, без да открие за поради...