Ознака: зоран милески

Кичеец се преселил, судот во Охрид ќе биде надлежен за одложување...

Осудениот во случајот „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, кој вчера требаше да се јави на издржување на затворската казна во КПУ Затвор Скопје, доставил молба за...

Апелација делумно ги уважи жалбите на Зоран Милески за „Рекет“

Апелацискиот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетиот Зоран Милески - Кичеец во случајот „Рекет“, потврдувајќи ја првостепената пресуда по однос на вината...

Милески до Јовановски: На Орце ова му се најтешки моменти во...

Во вториот фајл од разговорите кои осудениот Зоран Милески ги доставил до Обвинителството поврзани со случајот „Рекет“ се слушаат муабети меѓу него и обвинетиот...

Во судот пуштена снимка од разговор меѓу Зоран Милески и Ана...

Првата снимка од УСБ-то на Зоран Милески кое го доставил до Обвинителството а се слушаат разговори меѓу него, Бојан Јовановски и Ана Камчева, беше...

Боки 13 беше како специјален јавен обвинител, тој знаеше сѐ

Во продолжението на судењето за случајот „Рекет”, сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева, рече дека 350 илјади евра за рекет за подобра положба на...

Камчева: Во стан во Капиштец ми бараа милиони евра за сопругот

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева го почна сведочењето за случајот „Рекет”. Камчева рече дека на 9 ноември 2018 година пола час по...

Продолжува судењето за „Рекет“, ќе сведочат Камчеви

Бизнисменот Орце Камчев и неговата сопруга Ана Камчева денеска треба да се појават во Кривичниот суд во Скопје како сведоци на Обвинителството за случајот...

Зоран Милески осуден на три години затвор

Третообвинетиот за случајот „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец е осуден на три години затвор откако тој вчера призна вина за случајот и предметот за него беше...

Напладне пресуда за Зоран Милески – Кичеец за „Рекет“

Напладне треба да биде соопштена пресудата за третообвинетиот Зоран Милески  во предметот „Рекет”, на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, по признанието на...

Пресудата за Зоран Милески ќе биде објавена утре

Пресуда за третообвинетиот Зоран Милески кичевскиот, во предметот “Рекет”, на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, по признанието на вина ќе биде објавена...