11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 20:32

Ознака: Зоран Милески-Кичеец

Кичеец уште не влегол во затворот во Шутка

Зоран Милески - Кичеец уште не се појавил во затворот „Скопје”, иако упатниот акт му беше за 12 октомври, а „Фокус“ објави дека тој...

Милески не побара одлагање, ќе се јави за издржување на затворската...

Првиот осуден во случајот „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, кој на почетокот ја призна вината и доби затворска казна од три години, денеска треба да се...

Кичеец повикан во полициска станица за објавените разговори

Осуденикот во „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец, чиј глас изминатиов период се слуша во повеќе разговори со лидерот Христијан Мицкоски, но и со црногорскиот бизнисмен Миодраг...

Јовановски: „Луј Витон“ торбата е вратена кај Камчев

Откако го уапсија Камчев, Зоран Милески-Кичеец дојде целиот зелен и се жалеше бидејќи Бугарите ги изиграле, по што бараше да ургирам кај Јанева бидејќи...

Јовановски: Заев ветувал дека ќе направи сè за да ја олесни...

Ана Камчева и Зоран Милески-Кичеец биле во кабинетот на Зоран Заев и неколку амбасади, кажа обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“, посочувајќи дека при...

Јовановски: На Јанева не сум ѝ кажувал како да постапува, најчесто...

Во исказот пред судечкиот совет на рочиштето за „Рекет“, првообвинетиот Бојан Јовановски говореше за односите со поранешната специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за нејзиниот...

Зоран Милески-Кичеец на слобода

Осудениот во случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец, е ослободен од домашен притвор и одлуката за жалба на пресудата која ја има поднесено до повисокиот...

Јанева: Да видиме сега кој е изманипулиран, а кој нуди поткуп

Пред презентацијата на снимките што ги доставил осудениот Зоран Милески-Кичеец, а беа презентирани на денешното рочиште за „Рекет”, второобвинетата Катица Јанева побара јавноста да...

Камчева: Боки 13 бараше да повлекувам текстови поврзани со синот на...

Сoпругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, на денешното сведочење рече дека преку Зоран Милески-Кичеец, Боки 13 барал да се повлекуваат текстови од портали поврзани...

Милески очекува пресуда, Јовановски и Јанева ќе ја докажуваат невиноста

Зоран Милески-Кичеец призна вина, а Катица Јанева и Бојан Јовановски се изјаснија за невини на рочиштето со кое вчера во Кривичниот суд почна судењето...