17 C
Skopje
24.10.2020 - 17:11

Ознака: Зоран Милевски

Не го мислете Боки 13 штом бара сладолед

Комуникација меѓу обвинетиот Бојан Јовановски и осудениот Зоран Милевски во „Рекет“ беше призентирана на денешното рочиште. Во една од пораките Милевски на Јовановски му пишува...

Судењето за „Рекет“ почнува на 3 декември

Обвинетите Катица Jанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски ќе седнат на обвинителна клупа на судење за случајот „Рекет“ на 3 декември. - Заради интерес на...

Наскоро закажување на првото рочиште на „Рекет“

Осомничените во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, Зоран Милевски и Катица Јанева седнуваат на обвинителните клупи. Откако кривичниот суд не ги прифати нивните приговори по...

Јовановски, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. - Советот...

Поднесено обвинение за „Рекет“, Јанева прибавила 50 илјади евра и мебел

Обвинителството поднесе обвинение против Бојан Јовановски, поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски - Кичеец, обвинети во случајот „Рекет“. Од Обвинителството информираат дека две...

Бојан Јовановски утре ќе даде исказ пред Русковска

Бојан Јовановски, кој е првоосомничен во случајот „Рекет“, ќе биде спроведен утре во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција од затворот во...

Кичеец пуштен во домашен притвор

Судијата на претходна постапка го уважи предлогот на одбраната на второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милевски – Кичеец, како основан, по добиено мислење од...

Ременски на распит за „Рекет“

Денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција исказ за случајот „Рекет“ треба да даде и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски. Претходно исказ дадоа...

Јанева во затворот се држи настрана од осомничените во „Рекет“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која доби 30-дневен притвор поради вмешаност во случајот „Рекет“, се држи подалеку од осомничените Бојан Јовановски - Боки 13...

Кичеец и Тодоровска на распит во Обвинителството

Пензионерката Лилјана Тодоровска која е потписничка на проектот за европски центар за Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски - Боки 13, утрово била на распит...