Ознака: Зоран Кастратовиќ

Металурзите ќе ја темпираат формата во Стара Пазова

Во Стара Пазова ќе работиме на подобрување и корекција во техничко-тактичкиот дел од играта за максимално подготвени да ги дочекаме натпреварите од продолжението на...

Кастратовиќ: Четирите меча во Франција беа одличен тест за нашата игра

Игравме против квалитетни и силни екипи. Ним е третопласиран во француското првенство, дел од првата лига е и Кретеј, а Саран и Шербург се...

Металург е клуб со реноме, национален и европски ракометен бренд

ЗОРАН КАСТРАТОВИЌ, ТРЕНЕР НА ЕСЕНСКИОТ ПРВАК На Металург се гледа како на национален ракометен инкубатор, база за афирмација и надградба на ракометарите, особено од Балканот....

Кастратовиќ: Можеме да стигнеме до групите од Купот на ЕХФ

Ни недостигаше цврстина во дуелите, имавме промашени зицери, три нереализирани пенали и затоа не гледам зошто работите не би се свртеле во наша полза,...

Кастратовиќ: Фокусирано и дисциплинирано до поволен резултат

Металург вечерва во првиот меч од 3. коло на Купот на ЕХФ гостува кај Горење, тим во кој словенечкиот репрезентативец Миклавчиќ (36) е најискусен...

Металург ја почнува европската сезона во Велење

Нѐ очекува тежок меч против екипа на која најсилно оружје ѝ се брзата контра и транзицијата, вели Кастратовиќ, тренерот на Металург, кој в сабота...

Металург со гостинска победа над Пелистер

Во седмото коло на машката ракометна Суперлига, Металург извојува рутинска гостинска победа против Пелистер. Победи со резултат 24:27 (11:15), во натпревар во кој победата...

Кастратовиќ: Металург има реални шанси за пласман во групната фаза

Во 3-то коло Металург во ноември прво гостува, а потоа во реваншот игра во Скопје, во дуелите со стариот познаник од Лигата на шампионите,...