15 C
Skopje
23.9.2018 - 10:46

Ознака: Зоран Заев

Заев на средба со граѓаните на Кичево

Премиерот Зоран Заев во центарот на Кичево синоќа оствари средба со членовите и симпатизерите од овој град. Тој на градскиот плоштад имаше интерактивна дебата...

Заев: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Премиерот Зоран Заев вчера се обрати пред Европскиот парламент по покана од неговиот претседател, Антонио Тајани. Тоа, како што истакна Заев, беше прво обраќање...

Заев и Могерини од Стразбур заедно во Скопје

Премиерот Зоран Заев и високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини од Стразбур заедно доаѓаат во Скопје. Заев на Фејсбук профилот...

Заев во ЕП: Да бидеме дел од европското семејство е сè...

Премиерот Зоран Заев штотуку се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање...

Заев ќе се обрати пред Европскиот парламент

Премиерот Зоран Заев денеска треба да се обрати на пленарната седница на Европскиот парламент во Стразбур. Заев синоќа на собирот во Крива Паланка најави дека во...

За мазохизмот и за камшикарите на Заев

Долготрајната, крајно истоштувачка политичка криза, меѓу другото, беше мотивирана и од желбата на Заев да дојде на власт. Цело време тој и луѓето околу...

Заев-Бушати: Охрабрувачка е поддршката на лидерите од регионот за заокружување на...

Во пресрет на утрешната, официјална посета на Република Македонија, премиерот Зоран Заев денеска го прими министерот за Европа и надворешни работи на Република Албанија,...

Заев-Блок: Исполнувањето на одржливи резултати во реформите го отвора патот кон...

Премиерот Зоран Заев, денеска, се сретна со делегација на Кралството Холандија, предводена од министерот за надворешни работи, Стеф Блок, со кој разговараше за важноста...

Хашим Тачи: Гласајте „за“ на референдумот, тоа би било добро за...

Постигнатиот договор со Грција за името, е најправична одлука, затоа што иднината и на Косово и на Македонија и на целиот реигон е ЕУ...

Заев: Дебата со Мицковски кога јавно ќе каже дека е против...

Премиерот Зоран Заев вели дека ќе прифати ТВ дуел со претседателот на опозицијата Христијан Мицкоски кога тој јасно и јавно ќе каже дека е...