Ознака: Зоран Заев

Заев: Доста беше омраза, јас сум Македонец кој зборува македонски јазик

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, признаен од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет. Но, етничката...

Во Битола протест на ВМРО-ДПМНЕ за оставка на Заев

Доцна попладнево во Битола, под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, ВМРО-ДПМНЕ организираше протест и во Битола. Почетокот на протестот беше пред седиштето на...

ВМРО-ДПМНЕ: „Време е Заев да поднесе оставка“

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва со автомобили одржа протести во неколку градови во државата поради ставовите на премиерот Зоран Заев, изнесени во интервјуто за БГНЕС. Антонијо Милошоски...

Заев: Груевски е организатор на „27 април“, обвинетите биле изманипулирани од...

Зоран Заев не мисли дека Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељаноски, како и другите во судницата, се организатори на настаните во Собранието од 27...

Мицкоски: Заев да се извини за своите ставови и навредите врз...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот протест побара јавно извинување од премиерот Зоран Заев за своите ставови изнесени на бугарски медиум и за,...

Филипче: Заев во изминатите години донесе низа тешки, но целосно исправни...

Премиерот Зоран Заев во изминатите три години донесе низа тешки, но целосно исправни одлуки, смета министерот за здравство, Венко Филипче. Тој на Фејсбук напиша...

Иванов: Пред очи ни се случува национално предавство

Кога сте подготвени едно прашање да го решите по секоја цена, тогаш цената е највисока, вели поранешниот претседател Ѓорге Иванов во врска со изјавите...

Црвенковски го замрзнува членството во СДСМ, разочаран од изјавите на Заев

Поранешниот претседател и основачот и долгогодишен претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски, во јавно обраќање до раководството и членовите на СДСМ повикува да се оградат...

Заев: Македонскиот јазик и идентитет не се на маса за преговори

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет не се на маса за преговори, вели премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања поврзани со неговото вчерашно интервју...

Каракачанов: Не верувам во декларации и интервјуа, потребен е анекс или...

Бугарскиот вицепремиер, Красмир Каракачанов, оцени дека интервјуто на премиерот Зоран Заев, за БГНЕС е мал чекор напред во вистинската насока. Каракачанов, сепак, вели дека не...