10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 10:58

Ознака: Зоран Заев

Заев: Да делуваме заеднички во спротивно постои ризик земјата да се...

Претседателот на СДСМ вечерва во Битола се сретна со претставници на граѓанскиот сектор, со граѓански активисти и општественици од овој град, каде со присутните...

Претседавањето на Македонија со ОБСЕ е признание за политиките на соработка...

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска ја прими Генералната секретарка на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) Хелга Шмид, која денеска и...

Заев: Извештајот на ЕК потврдува дека чекориме силно на европскиот пат

Амбасадорот Гир денеска го предаде извештајот на Европската Комисија за прогресот на Македонија, кој во целост го потврдува напредокот на кој посветено работиме, напиша...

Заев: На крајот СДСМ ќе има повеќе градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави дека СДСМ и коалицијата победуваат или имаат водство во повеќе од 30 општини во земјава. Според него, коалицијата на...

Заев: ТЕЦ „Осломеј“ е прва транзиција на електрана на јаглен во...

ТЕЦ „Осломеј“ ќе биде запаметена како прва енергетска транзиција на електрана на јаглен во капацитет за чиста енергија во регионот, изјави премиерот, Зоран Заев,...

Заев на средба со црногорскиот вицепремиер Абазовиќ

Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“, кој во организација...

Споделуваме искуства за привлекување странски инвестиции

Заев на средба со црногорскиот вицепремиер Абазовиќ Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и...

Спроведуваме политики кои обезбедија стабилност и раст и во услови на...

Премиерот Заев го отвори самитот на „Економист“ Западниот Балкан во пост-ковид светот: Кој е вистинскиот пат до стабилност и просперитет? е темата на самитот за...

Заев верува дека е можно решение со Бугарија до крајот на...

Шансите за отстранување на бугарската блокада ќе се зголемат за 50 отсто по изборите во Бугарија и во Македонија, како што истакна премиерот Зоран...

Премиерот Заев ќе го отвори Самитот на Западен Балкан во организација...

Премиерот Зоран Заев утрово со воведно обраќање ќе го отвори Самитот на Западен Балкан во организација на лондонски „Економист“. Тема на Самитот е „Унапредување на...