32.6 C
Skopje
23.8.2019 - 18:46

Ознака: ЗОИ

Никој не ги сака ЗОИ 2026?

Жителите на канадскиот град Калгари гласаа против кандидатурата за домаќин на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во 2026 година. По ова, како потенцијални градови-домаќини останаа...

Граѓаните на Калгари не сакаат ЗОИ 2026

Жителите на канадскиот град Калгари гласаа против кандидатурата за домаќин на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во 2026 година. Против беа 56 отсто од гласачите....

Торино се откажа од заедничката кандидатура за ЗОИ 2026

Торино се повлече од заедничката кандидатура со Кортина Д'Aмпецо и со Милано за организирање на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во 2026 година, откако не...

Порака по ЗОИ – нови хоризонти и подобар свет

Во Пјонгчанг видовме дека спортот може да го направи светот подобар. Ова се игри што отворија нови хоризонти, рече Томас Бах, претседателот на Интернационалниот...