31.5 C
Skopje
21.7.2019 - 15:23

Ознака: знаме

Ирански пратеници го запалија американското знаме (Видео)

Ирански пратеници денеска во парламентот запалија хартиено американско знаме, извикувајќи „Смрт на Америка“, откако американскиот претседател Доналд Трамп ги повлече САД од нуклеарниот договор...

Кувелис: Можен е „жежок инцидент“ во Егејското Море

Грчкиот заменик-министер за одбрана Фотис Кувелис смета дека во Егејското Море има „студена војна“ со Турција, поради постојаните нарушувања од нејзина страна на грчкиот...

За Светскиот ден на Ромите, пред општинската зграда нема да се...

Традицијата востановена пред неколку години, за Светскиот ден на Ромите 8-ми април, на јарболот пред општинската зграда во Кичево да се вее и ромското...