Ознака: знаме

Украдено знаме од рускиот конзулат во Битола

Вработена во конзулатот на Руската Федерација во Битола, вчера попладне пријавила дека било одземено руското знаме, кое било закачено на зградата на конзулатот на...

Не им кажувајте на Македонците што му стори Мариус на швајцарското...

Како би реагирала Македонија доколку Мариус ја претставуваше на „Евровизија“, на шега се прашуваат љубителите на континенталниот музички избор на социјалните мрежи, откако тој...

Случајот на Андреа со знамето и дисквалификациите не ѝ даваат на...

Непромислениот гест на македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска, која изминатиот викенд го фрли на земја државното знаме, за време на фотографирањето во Торино, на...

Спорните случаи на Андреа и Васил со знамињата ја втурнаа Македонија...

Спорните случаи поврзани со националните знамиња во кои беа опфатени последните двајца македонски претставници на „Евровизија“, Васил Гарванлиев и Андреа Коевска, на извесен начин...

ВИДЕО – Андреа се извини поради инцидентот со македонското знаме додека...

Македонската претставничка на Евровизија, Андреа Коевска преку видео порака се извини што го фрли македонското знаме за време на фотографирањето во Торино. Таа објаснува...

МРТ: Ја разгледуваме можноста за повлекување на Андреа од Евровизија

Јавниот сервис ја разгледува можноста за повлекување на нашата претставничка на Евровизија, Андреа Коевска, којашто за време на фотографирањето во Торино го фрли на...

Чин на крвничко газење на европското знаме

Најголема штета за европската идеја е овој чин на крвничко газење на европското знаме во Собранието секојпат кога, на врат на нос, се злоупотребува...

Ковачевски: На денешен ден во 2019 година, првпат се крена знамето...

На денешен ден во 2019 година, првпат се крена знамето на НАТО пред Владата на Република Северна Македонија, напиша Димитар Ковачевски на неговиот фејсбук...

На зградата на српската амбасада во Финска поставено знаме на ОВК

На зградата на српската амбасада во Финска, непознати сторители го истакнале знамето на ОВК, кое утрово било отстрането, соопшти Министерството за надворешни работи на...

Талибанците ја продолжуваат војната против авганистанското знаме

Неколку луѓе се убиени денеска во градот Асадабад кога талибанците отвориле оган врз луѓе кои го носеле националното знаме за време на собир по...